ევროკავშირმა, შვედეთმა და ავსტრიამ, საქართველოს 8 მუნიციპალიტეტისთვის, პროექტ GRETA-ს ფარგლებში, განახორციელა COVID-19-ის წინააღმდეგ პრევენციული აქტივობები
2020, 08 ივლისიპროექტ GRETA-ს ფარგლებში, ევროკავშირის, შვედეთის და ავსტრიის თანადაფინანსებით, საქართველოს 8 მუნიციპალიტეტში (მესტია, ლენტეხი, ცაგერი, ონი, ამბროლაური, საჩხერე, ჭიათურა და ტყიბული) განხორციელდა მყისიერი დახმარების აქტივობები COVID-19 პანდემიის კრიზისის პირველი ტალღის დროს.
პროექტმა შეიმუშავა მოკლევადიანი ტაქტიკა, რომელიც გულისხმობდა სადეზინფექციო აპარატების შეძენას. გაწეული მხარდაჭერა გამიზნული იყო პროექტის ოპერირების არეალში იმ სასტუმროებისთვის რომლებსაც არ შეეძლოთ სადეზინფექციო სამუშაოების შესრულება. 39 სადეზინფექციო მანქანქანა გადაეცა 8 მუნიციპალიტეტს.
პროექტ GRETA-ს ფარგლებში, ევროკავშირის, შვედეთის და ავსტრიის თანადაფინანსებით, საქართველოს 8 მუნიციპალიტეტში (მესტია, ლენტეხი, ცაგერი, ონი, ამბროლაური, საჩხერე, ჭიათურა და ტყიბული) განხორციელდა მყისიერი დახმარების აქტივობები COVID-19 პანდემიის კრიზისის პირველი ტალღის დროს.

The EU, Sweden and Austria in the frame of the GRETA project launched COVID-19 preventive activities for 8 municipalities of Georgia
2020, 08 JulyIn the frame of the GRETA project, the EU, Sweden and Austria, in 8 municipalities of Georgia (Mestia, Lentekhi, Tsageri, Oni, Ambrolauri, Sachkhere, Chiatura and Tkibuli) provided immediate support to overcome the challenges during the first wave of COVID-19 pandemic crisis.
The project implemented short-term tactics and purchased disinfection spraying machines. The primary goal of the action was to support guesthouses in the targeted area who could not afford to perform disinfection works. Totally 39 disinfection spraying machines were purchased and handover to all the municipalities.
In the frame of the GRETA project, the EU, Sweden and Austria, in 8 municipalities of Georgia (Mestia, Lentekhi, Tsageri, Oni, Ambrolauri, Sachkhere, Chiatura and Tkibuli) provided immediate support to overcome the challenges during the first wave of COVID-19 pandemic crisis.