მდგრადი მთის ტურისმის და ორგანული სოფლის მეურნეობის სექტორებში ანახორციელა ტრენინგები და შესაძლებლობების განვითარების სამუშაო სესიები
პროექტ GRETA-ს ფარგლებში, სახლ-სასტუმროების აკრედიტაციისთვის განხორციელდა ტრენინგების სერია. გარდა ამისა, ჩატარდა საფეხმავლო გამყოლის სასერტიფიკატო კურსები. აქტივობა მიზნად ისახავდა სახლ-სასტუმროს მფლობელების უნარებისა და ცოდნის განვითარებას, მათი ბიზნესის განახლებას სტანდარტების შესაბამისად და ადგილობრივი საფეხმავლო გიდების უნარ-ჩვევების გამომუშავებას. ორგანული სოფლის მეურნეობის სექტორში, ფერმერებისთვის ჩატარდა მასშტაბური ტრენინგები ორგანული სოფლის მეურნეობის დარგში ცოდნის განვითარება და ბიო-სერთიფიცირების შესახებ.

Trainings and capacity building workshops in the sustainable mountain tourism and organic agriculture sectors
In the frame of the GRETA project, the training series for a guesthouse accreditation and guide certification for mountain trekking were launched. These activities aimed at developing skills and knowledge of guesthouse owners to upgrade their businesses according to the standards and strengthen the skills for the local guides. As for organic agriculture, organized large-scale training sessions for farmers resulted in developing knowledge for organic agriculture and bio certification.